LEASING

Jesteśmy na rynku usług finansowych od 1999 roku.

Co to jest leasing zwrotny ?

 


Zastanawiasz się jak pozyskać dodatkowe środki dla firmy i znacznie poprawić jej płynność finansową?

Proponujemy Ci leasing zwrotny bez względu na datę zakupu pojazdu, który jest doskonałą alternatywą dla sprzedaży środków trwałych.

 

Wielu przedsiębiorców decyduje się na pożyczkę hipoteczną, aby pozyskać środki na realizowanie inwestycji czy zażegnać chwilowy kryzys finansowy. W takiej sytuacji warto jednak rozważyć jeszcze jedną opcję: leasing zwrotny. Czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Leasing zwrotny znacznie różni się od klasycznego leasingu. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie kapitału obrotowego przedsiębiorstwa poprzez uwolnienie środków „zamrożonych” w składnikach majątku firmy. W efekcie leasingobiorca jest jednocześnie użytkownikiem i dostawcą.

 

Istota leasingu zwrotnego

 

Istotą leasingu zwrotnego jest sprzedaż środka trwałego firmie leasingowej przez przedsiębiorcę, a następnie – na podstawie podpisanej umowy cywilnoprawnej – uzyskanie zezwolenia na użytkowanie przedmiotu. Oznacza to, że wraz z chwilą sprzedaży oraz zawarcia umowy leasingowej właścicielem przedmiotu staje się firma leasingowa. Jednak użytkownikiem przedmiotu cały czas pozostaje przedsiębiorstwo – często jest więc tak, że przedmiot (np. specjalistyczna maszyna) nawet nie opuszcza budynku firmy.

 

Leasing zwrotny może przyjąć formę

  • leasingu operacyjnego – wówczas przedmiot umowy staje się aktywem leasingodawcy i to on dokonuje odpisów amortyzacyjnych,
  • leasingu finansowego – wówczas majątek objęty umową wchodzi w skład aktywów leasingobiorcy i to on może wrzucić w koszty uzyskania przychodu amortyzację przedmiotu.
 

Uwolnij zamrożony kapitał i pozwól mu pracować na Twój sukces!

To rozwiązanie gwarantuje Ci podwójną korzyść. Aktywa nadal pozostają do dyspozycji Twojej firmy, a Ty zyskujesz środki na dalszy rozwój firmy.

 

Dlaczego leasing zwrotny jest opłacalny?

Biorąc pod uwagę „suche” kalkulacje, korzystanie z leasingu zwrotnego kosztuje więcej niż kwota otrzymywana w ramach sprzedaży składnika majątku. Niemniej jednak jest to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści.

Możliwość szybkiego powiększenia kapitału

To opcja, która pozwala albo na realizację zaplanowanej inwestycji, albo przywrócenie płynności finansowej w momencie chwilowego kryzysu finansowego. A to wszystko bez konieczności zaciągania kredytów czy pożyczek hipotecznych.

Zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy

Jako że przedmiot umowy kupna-sprzedaży oraz umowy leasingowej pozostaje na terenie przedsiębiorstwa, nie istnieje ryzyko przerwania ciągłości funkcjonowania firmy. W efekcie przedsiębiorstwo nie traci na przestojach.

Możliwość ponownego włączenia przedmiotu w majątek firmy

Umowa leasingowa może zostać tak skonstruowana, że przedsiębiorca – po zakończeniu jej trwania – może ponownie stać się właścicielem użytkowanego przedmiotu. Wystarczy, że zdecyduje się na jego wykup (w przypadku leasingu zwrotnego finansowego leasingobiorca automatycznie staje się właścicielem przedmiotu wraz z opłaceniem ostatniej raty).

 

 

Leasing na maszyny rolnicze

Finansowaniu dla rolników mogą podlegać wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia rolnicze – ciągniki rolnicze, kombajny i inne specjalistyczne urządzenia. Wybierając leasing rolniczy, możesz skorzystać z oferty finansowania w formie leasingu operacyjnego, finansowego lub zwrotnego.

Leasing sprzętu budowlanego

Leasing dla transportu ciężkiego

 

 

 

 

Leasing na start dla nowych firm, startupów

 


 


 

 

 

Planujesz otworzyć działalność?
Możemy Ci w tym pomóc. Oferujemy finansowanie już po 1 dniu jej prowadzenia!

 

Początki prowadzenia działalności w branży transportowej bywają niełatwe.
Wyzwania najczęściej są związane z: 
 
  • brakiem wystarczających środków. Wielu przedsiębiorców decydując się na firmę transportową kupuje pierwszy pojazd za własne środki. Jest to dobre rozwiązanie, jednak w związku z tym może zabraknąć pieniędzy na inne, często nieprzewidziane w pierwszym okresie, opłaty.
  • brakiem niezbędnego doświadczenia.  Nikt nie wie wszystkiego, a młody przedsiębiorca zdany jest wyłącznie na samego siebie.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom proponujemy Leasing na start. Dzięki temu rozwiązaniu możesz nie angażować własnych środków w pojazd i zachować większą poduszkę bezpieczeństwa. A kiedy już rozwiniesz skrzydła –  szybciej go spłacić.

Powyżej przedstawiliśmy jedynie część elementów naszej oferty. Chętnie przybliżymy pozostałe. Doradzimy w ich wyborze. Przygotujemy propozycje finansowania dostosowane do Twoich, konkretnych potrzeb. Jeżeli będziesz chciał, pomożemy także w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Wybierz termin oraz miejsce, a przyjedzie do Ciebie nasz doradca, który odpowie na Twoje pytania i rozwieje
Twoje wątpliwości zupełnie bezkosztowo!

Pamiętaj:

 

  • Nie boimy się trudnych pytań.
  • Wszystkie formalności załatwiamy szybko i bez zbędnej biurokracji.
  • Wystarczy 1 spotkanie.

 

Skontaktuj się z nami telefoniczne bądź poprzez formularz poniżej.

Tylko od Ciebie zależy, kiedy zaczniesz swoją przygodę!

 

 

 

„Znajomy sprzedawał samochód. Wiedziałem, że to sprawdzony, dobrze utrzymany samochód.

Poszedłem do swojego banku, z którego korzystam od lat, a tam mój doradca przedstawił mi ofertę. Wracając do domu wstąpiłem do placówki Centrum Finansowe Supraxconsulting. Kiedy usłyszałem szczegóły oferty, nie mogłem w nie uwierzyć. Oszczędzałem prawie dwieście złotych na każdej racie. Zdecydowałem się w jednej chwili.

Niewiarygodne. ”

Tomasz z Elbląga

 
Kilka miesięcy temu w mojej rodzinie zaczęły się problemy z terminowym płaceniem rat.
Razem z mężem zaczęliśmy się w tym wszystkim gubić, pojawiły się wezwania do zapłaty i związane z nimi dodatkowe koszty. Przeczytałam w internecie o firmie Supraxconsulting. Zadzwoniłam, umówiłam się na rozmowę. Okazało się, że pan w biurze znalazł fajne dla nas rozwiązanie, załatwił za mnie wszystkie formalności i teraz oszczędzam ponad trzysta złotych miesięcznie. Polecam każdemu firmę Supraxconsulting z Elbląga.

Bożena z Braniewa

 

TU MOŻESZ POBRAĆ RAPORT BIK

Dlaczego warto pobrać RAPORT BIK

  • dowiesz się, co banki wiedzą o Tobie i lepiej przygotujesz się do wzięcia kredytu
  • ocenisz swoje szanse na kredyt
  • upewnisz się, że nikt nie wziął kredytu na Twoje dane
POBIERZ RAPORT
TU MOŻESZ URUCHOMIĆ ALERT BIK

Dlaczego warto uruchomić ALERT BIK

ZAWSZE BĘDZIESZ BEZPIECZNY NIKT NIE WEŹMIE KREDYTU NA TWOJE DANE możesz wyprzedzić oszusta od razu dowiesz się o próbie wyłudzenia alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

URUCHOM ALERT