LEASING DLA ROLNIKA
Co to jest leasing dla rolnika?
Leasing dla rolnika to bardzo wygodna forma finansowania dla osób, prowadząc rolniczą działalność gospodarczą. Leasing rolniczy, ze względu na proste i jasne zasady w jego udzielaniu, jest bardzo ciekawą formą finansowania kredytowego potrzeb każdego rolnika. To właśnie z tych powodów, rolnicy, którzy chcą dokonać zakupu maszyn i urządzeń rolniczych często wybierają tę formę kredytowania. W gospodarstwach rolnych zakup nowych maszyn czy urządzeń wiąże się często ze sporymi wydatkami. Zakup tych składników gospodarstwa rolnego może okazać się konieczny w najmniej oczekiwanym momencie. Leasing rolniczy oraz pożyczka leasingowa to forma kredytu dla rolnika, która ma na celu sfinansowanie maszyn czy urządzeń rolniczy w prosty i szybki sposób. W ofercie Agrokredyty.pl znajdziesz bardzo bogatą ofertę leasingową dla rolników.
Leasing jako forma finansowania dla rolnika
W ofercie supraxconsulting.pl każdy rolnik znajdzie korzystne warunki finansowania, możliwości dopasowania spłat rat finansowania pod kątem specyfiki działania gospodarstwa, niską wpłatę początkową lub nawet jej brak, oraz możliwość podpisania umowy w siedzibie rolnika.
Finansowanie dla rolników w formie leasingu – podstawowe parametry
Leasing rolniczy to atrakcyjne warunki finansowania na które możesz sobie pozwolić.
Nasza propozycja finansowania poprzez kredyty dla rolników w formie leasingu dla rolnika daje następujące korzyści:
– okres finansowania to nawet 12 lat
– szybka procedura gwarantuje dostęp do potrzebnego sprzętu natychmiast
– minimalne zaangażowanie środków własnych
– przewidywalne koszty
– sezonowe spłacanie rat
Rolnikom możemy zaoferować kredyty dla rolników w formie leasingu na zakup :
– ciągniki rolnicze
– naczepy
– samochody
– kombajny
– rozdrabniarki
– brony
– pługi- ładowacze
– kosiarki
– opryskiwacze
– siewniki
– koparki
– inny sprzęt wykorzystywany w rolnictwie
Leasing czy kredyt – na co się zdecydować przy zakupie nowych maszyn rolniczych?
W gospodarstwie potrzebne są maszyny rolnicze, gdy szukasz więc nowych, musisz podjąć decyzję dotyczącą ich finansowania. Będzie to spory wydatek, który znacząco może obciążyć Twój budżet. Dlatego też zamiast wykładać pełną sumę, warto sprawdzić inne, korzystne opcje pozwalające na rozłożenie płatności na raty.
Kredyt na zakup maszyn rolniczych
Na kredytowanie decydują się przede wszystkim rolnicy indywidualni lub ci, którzy uzyskali dotacje unijne, a więc są pewni posiadanych środków. By go uzyskać, produkcja w gospodarstwie musi być prowadzona przez minimum sześć miesięcy. Nim sam postawisz na kredyt, przestudiuj dokładnie oferty instytucji bankowych. Wczytaj się dokładnie w ich warunki. Zwróć szczególną uwagę na wysokość oprocentowania zależnego od stopy WIBOR oraz prowizji instytucji finansującej. Sprawdź przede wszystkim, co będzie wymagane jako zabezpieczenie spłaty. Często w zapisach umowy znajdzie się zastaw sprzętu, na który bierzemy kredyt. Jednak przy przykładowo kredycie obrotowym, gdzie pojawia się konieczność zapłaty kwoty VAT, to hipoteka ziemi będzie wymaganym zabezpieczeniem.
Poza okresem spłaty kredytu, trzeba też sprawdzić możliwości dostosowania terminarza płatności pod cykl produkcyjny na gospodarstwie. Bardzo ważne jest także, by dokładnie przestudiować zapisy dotyczące samego harmonogramu spłat – możliwe, że za zmiany w nim przewidziane będą dodatkowe opłaty.
Leasing maszyn rolniczych
Na czym polega leasing rolniczy? Leasingodawca przenosi w ramach umowy prawa do użytkowania pojazdu na wskazanego w niej leasingobiorcę. Ustala się tutaj raty leasingowe, które opłacane są z bieżących dochodów gospodarstwa. Innymi słowy, rolnik pozyskuje środek trwały (maszynę), ale nie musi dokonywać jego zakupu na własność – a sprzęt… zarabia sam na siebie. W czasie trwania umowy leasingobiorca nie staje się więc właścicielem sprzętu, ale bardzo często firmy leasingowe pozwalają na wykup maszyn po ustaniu umowy – i to na preferencyjnych warunkach.
Zatem rozwiązaniem alternatywnym względem kredytu bankowego jest leasing, którego uzyskanie oznacza także mniejszą ilość formalności. Leasing będzie dobrą opcją w wypadku, gdy gospodarstwo ma książkę przychodów-rozchodów lub prowadzi pełną księgowość. Do tego każda rata leasingowa staje się zarazem kosztem, który obniża podstawę opodatkowania – jak najbardziej w tym wypadku VAT podlega rozliczeniu. Nie ma tu także ograniczeń czy wytycznych względem wielkości gospodarstwa rolniczego. Częstym wymogiem, który trzeba spełnić, by rozpocząć starania o leasing, jest prowadzenie działalności produkcyjnej przez minimum trzy miesiące, ale w wypadku niektórych firm – leasing jest udzielany już od momentu rozpoczęcia działalności rolniczej. Jest to wtedy jedyna możliwa forma wsparcia finansowego dla świeżo otwartych gospodarstw.
Co to jest leasing zwrotny ?
Zastanawiasz się jak pozyskać dodatkowe środki dla firmy i znacznie poprawić jej płynność finansową?
Proponujemy Ci leasing zwrotny bez względu na datę zakupu pojazdu, który jest doskonałą alternatywą dla sprzedaży środków trwałych.
Wielu przedsiębiorców decyduje się na pożyczkę hipoteczną, aby pozyskać środki na realizowanie inwestycji czy zażegnać chwilowy kryzys finansowy. W takiej sytuacji warto jednak rozważyć jeszcze jedną opcję: leasing zwrotny. Czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?
Leasing zwrotny znacznie różni się od klasycznego leasingu. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie kapitału obrotowego przedsiębiorstwa poprzez uwolnienie środków „zamrożonych” w składnikach majątku firmy. W efekcie leasingobiorca jest jednocześnie użytkownikiem i dostawcą.
Istota leasingu zwrotnego
Istotą leasingu zwrotnego jest sprzedaż środka trwałego firmie leasingowej przez przedsiębiorcę, a następnie – na podstawie podpisanej umowy cywilnoprawnej – uzyskanie zezwolenia na użytkowanie przedmiotu. Oznacza to, że wraz z chwilą sprzedaży oraz zawarcia umowy leasingowej właścicielem przedmiotu staje się firma leasingowa. Jednak użytkownikiem przedmiotu cały czas pozostaje przedsiębiorstwo – często jest więc tak, że przedmiot (np. specjalistyczna maszyna) nawet nie opuszcza budynku firmy.
Leasing zwrotny może przyjąć formę
leasingu operacyjnego – wówczas przedmiot umowy staje się aktywem leasingodawcy i to on dokonuje odpisów amortyzacyjnych,
leasingu finansowego – wówczas majątek objęty umową wchodzi w skład aktywów leasingobiorcy i to on może wrzucić w koszty uzyskania przychodu amortyzację przedmiotu.
Uwolnij zamrożony kapitał i pozwól mu pracować na Twój sukces!
To rozwiązanie gwarantuje Ci podwójną korzyść. Aktywa nadal pozostają do dyspozycji Twojej firmy, a Ty zyskujesz środki na dalszy rozwój firmy.
Rolniczy leasing operacyjny
Leasing operacyjny bardziej opłaca się dla rolników, którzy niedawno otworzyli działalność, a więc starają się o finansowanie maszyn po raz pierwszy. Jeżeli jesteś czynnym płatnikiem Vat, chcesz zawrzeć umowę leasingową na dłuższy czas i sfinansować nowe maszyny rolnicze w celu bardzo szybkiego zamortyzowania kosztów (dwa czy trzy lata), leasing operacyjny będzie w sam raz właśnie dla ciebie. Opcja ta jest szczególnie korzystna, gdy zamierzasz jednorazowo zaliczyć wpłatę wstępną w koszty przychodu czy nie opłacać jednorazowo VAT w miesiącu dokonania zakupu. VAT jest tutaj naliczany do każdej raty, a więc jego zapłata będzie rozłożona w czasie.
Leasing finansowy dla rolnika
Jeżeli rozliczasz się na zasadzie ryczałtu, ponieważ nie zamierzasz odpisywać rat leasingowych w ciężar kosztów oraz planujesz zamortyzowanie kosztów przez zwiększenie finansowania własnego, a do tego chcesz wziąć umowę na krótki okres czasu, bardziej właściwym dla Ciebie będzie leasing finansowy. Im większy Twój udział własny, tym mniejsze zobowiązania będą na Tobie ciążyć.
Dlaczego leasing zwrotny jest opłacalny?
Biorąc pod uwagę „suche” kalkulacje, korzystanie z leasingu zwrotnego kosztuje więcej niż kwota otrzymywana w ramach sprzedaży składnika majątku. Niemniej jednak jest to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści.
Możliwość szybkiego powiększenia kapitału
To opcja, która pozwala albo na realizację zaplanowanej inwestycji, albo przywrócenie płynności finansowej w momencie chwilowego kryzysu finansowego. A to wszystko bez konieczności zaciągania kredytów czy pożyczek hipotecznych.
Zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy
Jako że przedmiot umowy kupna-sprzedaży oraz umowy leasingowej pozostaje na terenie przedsiębiorstwa, nie istnieje ryzyko przerwania ciągłości funkcjonowania firmy. W efekcie przedsiębiorstwo nie traci na przestojach.
Możliwość ponownego włączenia przedmiotu w majątek firmy
Umowa leasingowa może zostać tak skonstruowana, że przedsiębiorca – po zakończeniu jej trwania – może ponownie stać się właścicielem użytkowanego przedmiotu. Wystarczy, że zdecyduje się na jego wykup (w przypadku leasingu zwrotnego finansowego leasingobiorca automatycznie staje się właścicielem przedmiotu wraz z opłaceniem ostatniej raty).
Z przyjemnością pomożemy w uzyskaniu leasingu rolniczego.
Oferujemy profesjonalną i bezpłatną pomoc w uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji. Skontaktuj się z nami już dziś.
Jeżeli temat jest dla Ciebie interesujący i chcesz dowiedzieć się, czy Ty możesz w swojej sytuacji skorzystać z takiego rozwiązania to skontaktuj się ze mną
tel 695 387 448
Dlaczego warto pobrać RAPORT BIK
dowiesz się, co banki wiedzą o Tobie i lepiej przygotujesz się do wzięcia kredytu
ocenisz swoje szanse na kredyt
upewnisz się, że nikt nie wziął kredytu na Twoje dane
Dlaczego warto uruchomić ALERT BIK
ZAWSZE BĘDZIESZ BEZPIECZNY NIKT NIE WEŹMIE KREDYTU NA TWOJE DANE możesz wyprzedzić oszusta od razu dowiesz się o próbie wyłudzenia alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu